Lucie Bílá

13. února 2011 v 18:10 | Nela Pokorná
Lucinka
Lucie Bílá, vlastním jménem Hana Zaňáková, se narodila 7. dubna 1966 v Otvovicích a je jednou z nejpopulárnějších českých zpěvaček.
Již v dětství navštěvuje (tehdy ještě Hana Zaňáková) LŠU (dnešní ZUŠ). Později se učí dámskou krejčovou, ale u této profese se ani neohřeje, protože se hned vrhá do světa hudby. První zkušenosti s hudebními pódii získává jako členka skupiny Rock-Automat.
V 80. letech ji objevuje producent Petr Hannig, který ji v roce 1983 kromě singlu "Neposlušné tenisky" vymýšlí pseudonym Lucie Bílá. Hudební žánr se však příliš liší od toho, co je Lucii dosud milé, a tak se začíná účinkovat v metalové skupině Arakain. Rozdílnost hudebních žánrů však po dvou letech bere za své a Lucie kapelu opouští. Ani odchod od producenta Hanniga na sebe nenechává dlouho čekat...
Velký posun v Lucčině kariéře nastává v roce 1992, kdy vychází jeji debutové album Missariel, které sklízí velký úspěch. O rok později přináší zpěvačce první z řady ocenění cen Gramy (dnes Anděl) - získává ocenění jako zpěvačka roku 1992, ocenění za album roku, videoklip roku a skladbu roku (hit "Láska je láska"). V této době již Lucie Bílá vystupuje také v muzikálech. (Např. ještě v roce 1992 úspěšný muzikál Bídníci)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama